16 kwietnia 2019

    o powołaniu

   obliczanki młodym

start

Komentarz na Poniedziałek Wielkanocny
22.04.2019 r.

Trwamy w radości Pustego Grobu.

Spotkałeś już Zmartwychwstałego Pana, który chodzi między nami? Pewnie tak, bo inaczej skąd by była taka radość w sercu?!

 

„Dałeś mi poznać drogi życia i napełniasz mnie radością przed obliczem Twoim.”

 

Bardzo piękna jest scena z dzisiejszej Ewangelii. Po Wielkiej Nocy przyszła pierwsza do grobu Maria Magdalena, która pobiegła powiedzieć Uczniom, że grób jest pusty. Dziś znów kobiety pierwsze przed wszystkimi przychodzą i oto otrzymują wiadomość od Anioła: „Nie ma Go tu. Zmartwychwstał”.

Wrażliwość serca kobiecego pozwala szybciej uwierzyć słowu. Kobiety łatwiej niż mężczyźni opowiadają o tym, co przeżyły, co jest ich powodem radości. Biegną by radosną nowiną podzielić się z Uczniami Jezusa.

A oto na ich drodze staje Jezus z pozdrowieniem „Witajcie”. Radość osiągnęła kulminacyjny punkt! Już nie słowo Anioła, ale rzeczywiste spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem.
Z radością upadły Mu do nóg. Cała kobieca spontaniczność nabiera barw, smaku i radości Spotkania. „Nie bójcie się! Idźcie i powiedzcie moim braciom, aby poszli do Galilei; tam Mnie zobaczą”.

Zostają posłane, by rozgłaszać wszystkim te radosną Nowinę! Pierwsze Misjonarki Paschalnej radości!

 

Jeśli doświadczyłeś pustego grobu, jeśli usłyszałeś zapewnienie, że Jezus żyje, jeśli w końcu spotkałeś Go na swojej drodze, to na co czekasz? Biegnij i dziel radość z innymi, powiedz, że Pan czeka na drodze… Bądź autentycznym świadkiem! Przecież przeżyłeś Wielką Noc w swoim życiu, a o poranku spotkałeś Zmartwychwstałego Pana. Dziel się radością, która innym przywróci nadzieję, może doda odwagi. Pan Zmartwychwstał! Alleluja!

 

Może na swojej drodze spotkasz takich ludzi, którzy będą starali się zaprzeczać tej prawdzie. Wielu jest takich, którzy próbują posłużyć się kłamstwem, by zburzyć pokój, zakłócić radość.

Czy pozwolisz sobie, na wmówienie czegoś podobnego?

 

Strzeż mnie, o Boże, Tobie zaufałem

 

Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,

bo serce napomina mnie nawet nocą.

Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,

On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje.

 

Odwagi w głoszeniu radosnej Nowiny! Pan Zmartwychwstał! Alleluja!

s. Mariola WNO